Jeśli wybieracie się w wakacje na urlop z dziećmi na Mazurach to jest to świetny pretekst by zrobić sobie sesję rodzinną. Ania z Tomkiem wypoczywali w przepięknych dzikich okolicach Pisza. Wokół były tylko pola, lasy i jezioro – miejsce idealne na wakacyjny wyjazd. Cieszę się, że mogłam poznać tę wspaniałą rodzinę. Dzieciaki Zosia i Szymon to modele idealni, zresztą mają to chyba po rodzicach. Wszyscy byli cały czas pełni energii i uśmiechów!

zdjęcia rodzinne sesja zdjęcie

Naturalna fotografia dziecięca to dla mnie możliwość uchwycenia charakteru moich małych modeli. Dzieci nie zawsze są przecież „takie a takie”, dlatego lubię kiedy uda mi się sfotografować także inne emocje niż śmiech. Zamyślona księżniczka Zosia i ciekawy świata Szymon (teenage caveman!) na tej sesji pokazali swoje charaktery od A do Z i co z tego wyszło? Wspaniałe zdjęcia rodzinne za co wszystkim dziękuję i pozdrawiam całą Waszą czwórkę!

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (1)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (2)

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać co jest elementem łączącym wszystkie moje sesje. Spotykam przecież różne rodziny, różne dzieci małe i duże… ale po chwili namysłu okazało się, że odpowiedź jest bardzo prosta. Coś co prawie zawsze powtarza się na sesji to… świat przewrócony do góry nogami. Dosłownie. Rodzice i dzieci lubią czasem tak sobie właśnie poszaleć, polatać, pokręcić i powykręcać się dosłownie do góry nogami. Najciekawsze jest to, że nie prowokuję do tego – to dzieje się samo 🙂 Szymek i Zosia jak widzicie to uwielbiają! Tak jak i ja, bo te zdjęcia pokazują jacy są naprawdę – spontaniczni i i roześmiani.

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (3)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (4)

A kiedy na sesji rodzinnej mam do czynienia z rodzeństwem, często niektóre triki i zabawy muszą być oczywiście zdublowane 🙂 Jeśli siostra/brat robi tak to ja też tak chce – znacie to?

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (5)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (6)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (7)

Daj dziecku trąbkę do produkcji baniek mydlanych i zabawa gwarantowana! Nie wiem gdzie Ania znalazła takie super maszynki do produkcji baniek, ale efekt był świetny. Bańki mydlane lubią nie tylko dzieci ale i dorośli, a na dodatek świetnie wyglądają na zdjęciach. To chyba mój ulubiony dodatek do sesji, bo kojarzy mi się z dzieciństwem.

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (8)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (9)

Mówiłam już, że ich uwielbiam? Fotografowanie rodzin to niesamowita możliwość do uchwycenia momentów kiedy nie są całkowicie świadomi, że robię im zdjęcia i te właśnie chwile są moimi ulubionymi ujęciami. Jak na zdjęciu poniżej – myślę, że tak po prostu wyglądali by na prawdziwym pikniku bez fotografa, który kręci się gdzieś obok. Zabawa na całego!

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (10)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (11)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (12)

Wspominałam Wam już, że uwielbiam w dzieciach… wszystkie emocje! Zosia i Szymon dali mi na sesji możliwość poznania całej ich palety min i zachowań. Od uroczych zamyślonych do szalonych i całkowicie bez cenzury 🙂

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (13)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (14)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (15)

Skoki i podskoki to chyba ulubiona zabawa dzieci. Pamiętam jak sama wyciągałam rodzicom ręce do granic możliwości, by móc bez przerwy podskakiwać między nimi… dokładnie tak jak robili to Zosia i Szymek na tej rodzinnej sesji.

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (16)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (17)

Nie wiem, czy można być słodszą księżniczką a zarazem robić tak szalone miny – w tym specjalizuje się wyłącznie moja mała bohaterka Zosia 🙂

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (18)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (19)

Miłość między bratem a siostrą to niesamowita więź, zwłaszcza kiedy jest się młodszą siostrą (coś o tym wiem…). I choć czasami z zewnątrz można pomyśleć sobie, że rodzeństwo żyje jak pies z kotem to w środku i tak zawsze będą dla siebie najważniejsi i w trudnych sytuacjach będą się trzymać razem. Zosia z Szymonem tego dnia dogadywali się świetnie, mam nadzieję, że na co dzień kiedy nie widzi ich żaden aparat również są dla siebie tak mili. A jeśli nie to Aniu i Tomku, możecie im udowodnić tymi zdjęciami jak słodko wyglądają kiedy są w całkowitej zgodzie 🙂 fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (20)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (21)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (22)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (23)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (24)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (25)

Na zdjęciach lubię też uchwycić małe czułe momenty dzieci z rodzicami. Wszyscy są wtedy naturalni, bo jest między nimi przecież wyjątkowa więź.

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (26)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (27)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (28)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (29)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (30)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (31)

Na sesji rodzinnej latem łatwo spotkać na łące biedronkę. Tu do biedronki leciała także jakaś jej mała koleżanka 🙂

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (32)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (33)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (34)

Bycie rodzicami nie jest łatwe, czasami trzeba być częścią kanapki a czasami robić za konia wierzchowego. Ale przecież czego się nie robi dla dobrej zabawy swoich pomysłowych pociech 🙂 fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (35)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (36)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (38)

A na koniec udało nam się nawet wygospodarować kilkanaście sekund na mini sesję rodziców 🙂 Spokój Ani i Tomka świadczy tylko o ich opanowanym rodzicielstwie, ponieważ gdybyście mogli słyszeć co działo się za nami na kocu nie uwierzylibyście jak spokojnie tu sobie stoją 🙂 Zosia i Szymon to istne wulkany energii! Ten fotograficzny spacer był dla mnie wspaniałą możliwością poznania ich wszystkich i łączących ich relacji.

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (37)

Rodzinne sesje są bardzo dynamiczne. Są też intensywne dla wszystkich uczestników, dlatego staram się zawsze w najkrótszym możliwym czasie wyciągnąć z dzieci i ich rodziców na sesji jak najwięcej. Dopóki dzieciaki nie są znudzone mną i ogólnie całą koncepcją sesji mam możliwość sfotografowana ich najszczerszych emocji i reakcji na różne zadania stawiane im na sesji. Kto już taką sesję ze mną miał to wie o czym mówię 😉

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (39)

Dziękuję Ani i Tomkowi a także Zosi i Szymonowi za przesympatyczne popołudnie na mazurskich łąkach. Mam nadzieję, że wypoczęliście za wszystkie czasy i pełni energii wrócicie do domu a także do blogowania, bo prawdziwy urlop oznaczał także dla Ani urlop od jej rodzinnego bloga.


Ale cała ta sympatyczna rodzina na swoim mazurskim pustkowiu nie była sama. Bez Internetu i ze słabym zasięgiem komórkowym najlepiej czas spędza się w towarzystwie przyjaciół. Na koniec sesji chciałam także zrobić im pamiątkowe zdjęcie z tego wakacyjnego wypadu na Mazury. Widzicie tu już ich całą pozytywną ekipę, a ja przy okazji zdradzę, że miałam wielką przyjemność fotografować także drugą rodzinę z tej grupy. Maja, Michał i uroczy Juliusz już lada dzień pojawią się na blogu. Nie wiem czy Wam również, ale mi te ich grupowe zdjęcia kojarzą się z jakimś tytułowym zdjęciem do amerykańskiego serialu 😉

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (40)

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (41)

Dziękuję Wam za możliwość fotografowania dwóch zaprzyjaźnionych rodzin. I choć sesje odbyły się w sąsiadujących do siebie miejscach to każda z nich wyszła zupełnie inaczej. Dlaczego? BO właśnie w tym tkwi sekret naturalnej fotografii rodzinnej – fotografuje się rodziny i dzieci takimi jakimi są, a każdy przecież jest inny i wyjątkowy na swój sposób. Nie mogę się doczekać kiedy pokażę Wam zdjęcia Majki z jej chłopakami!

fotograf dziecięcy sesja rodzinna olsztyn mazury (42)

Leave A

Comment