Rodzinna sesja na Mazurach to idealny pretekst by pochodzić po… polach pełnych maków! Podczas sesji na tym wyjątkowym makowym polu odkryliśmy na drodze między innymi ślady łosia, Damian dawał nam krótkie lekcje na temat roślin, a mały Aleksander mógł poczuć się jak w prawdziwej dżungli wśród wysokich „traw”. Bardzo miło spędziliśmy ten wieczór, choć kapryśne słońce nie zawsze chciało z nami współpracować podczas robienia zdjęć. Zobaczcie efekty naszej wspólnej sesji zdjęciowej w okolicach Mikołajek. Kasia ze swoimi chłopakami mieszka na Mazurach i dojechali kawałek specjalnie w to wyjątkowe miejsce. Kasia jest także aktywną blogerką, a jeśli jeszcze nie znacie jej bloga to zobaczcie koniecznie ile ciekawych rzeczy dzieje się… kiedy mama nie śpi 😉

 fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia

Sesja rodzinna to świetna okazja, by wreszcie mieć zdjęcia rodzinne w komplecie! Bo przecież jako rodzice swoim dzieciom robimy setki, a nawet tysiące zdjęć, ale najczęściej jednej osoby brakuje na takiej rodzinnej fotografii 🙂 Wiem coś o tym, bo mam podobnie. Tym razem jednak Kasia, Damian i Oli będą mieli w końcu trochę także wspólnych zdjęć do powieszenia na ścianie z naszej sympatycznej wieczornej sesji rodzinnej.fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (1)

Kasia z Damianem sami trochę fotografują, a Kasia specjalizuje się przecież w robieniu zdjęć swojemu dziecku 🙂 Sama wie, jak czasem trudno nadążyć z ustawianiem ostrości za małym dzieckiem, ale chyba cała frajda w robieniu zdjęć dzieciom i rodzinom polega właśnie na takich małych wyzwaniach. Przy okazji fotografowania rodzin zawsze najbardziej cieszę się kiedy mogę wydobyć z nich naturalne emocje i zachowania 🙂 Naturalna fotografia to dla mnie nie tylko wykorzystanie naturalnego światła, ale także modelek, którzy zachowują się naturalnie tak jak dzisiejsza urocza rodzina. Mam na to swoje sposoby, ale jedno mogę zdradzić… dzieci zawsze są naturalne 🙂 Ich emocje po prostu wypisane są na twarzy i za to uwielbiam tego typu zdjęcia. Zdziwienie, znudzenie, radość, zaciekawienie a nawet smutek – całe spektrum emocji widać na twarzy małego dziecka kiedy robi mu się zdjęcia. Lubię wychwytywać różne takie emocje, bo przecież w życiu nie zawsze jesteśmy uśmiechnięci i patrzymy śmiało przed siebie.

fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (2) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (3) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (4) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (5) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (6) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (7) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (8)

Podczas sesji lubię także uchwycić relację każdego rodzica z dzieckiem oraz drobne gesty, spojrzenia i detale, które często w codziennym życiu są niezauważane. Kasia i Oli mają bez dwóch zdań bardzo bliską więź. Z przyjemnością obserwowałam jak Aleksander uspokajał się w jej objęciach lub jak śmiał się z ich wspólnych małych żartów.  fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (9) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (10) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (11) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (12) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (13) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (14) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (15) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (16)

Syn z tatą musi zawsze trochę poszaleć, dlatego nie zaskoczyło mnie kiedy Damian wciągnął małego Oliego dosłownie w wir zabawy 🙂 A kiedy już panom zakręciło się trochę w głowach na ratunek przyszła mama Kasia i po raz kolejny swoim ciepłem i spokojem wyciszyła synka.  fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (17) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (18) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (19)

Uśmiechy i miny małego dziecka zawsze są niepowtarzalne! Na sesji Aleksandra z rodzicami mogłam podziwiać całe spektrum mimiki mojego małego modela! Jego miny są naprawdę nieocenione!
fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (20) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (21) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (22) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (23) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (24) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (25) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (26) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (27) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (28) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (29) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (30) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (31)

Czasem dobrze jest dać dziecku chwilę dla siebie… przy okazji której okazuje się, że najlepszą zabawą jest oczywiście… zbieranie kamieni! Takie małe przygody czekały na nas tego wieczoru na naszej rodzinnej sesji.  fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (32) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (33) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (34) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (35) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (36) fotograf-dziecięcy-rodzinna-sesja-na-mazurach-w-makach-zdjęcia (37)
Kochani, bardzo dziękuję Wam za takie sympatyczne spotkanie. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś nasze mazurskie kręte drogi doprowadzą nas do siebie i będę miała okazję znowu się z Wami spotkać.

Leave A

Comment